MOA i NKSA UJ – Pierwsze starcie.

Witam wszystkich razem i każdego z osobna.

Dnia 18 i 19 maja, w obserwatorium w Niepołomicach odbyło się pierwsze spotkanie uczniów MOA oraz studentów należących do tajemniczego stowarzyszenia noszącego nazwe NKSA UJ (Naukowe Koło Studentów Astronomii Uniwersytetu Jagielońskiego.)

Spotkanie organizowane było przez większości nam znaną koleżankę Martę która jak może niektórzy wiedzą należy do obydwu tych kółek.

Wracając jednak do rzeczy spotkanie rozpoczęło się w sobote 18 maja o godzinie 18. Niestety większość studentów nie dała rady dotrzeć na wieczór ze względu na panujące wśród studentów ogólne „zmęczenie” całotygodniową „ciężką” pracą. Jednakże swoją obecnościa zaszczycił nas Bartek z którym to po udanym grillu oglądaliśmy na ekranie laptopa tajemnicze satelity szpiegowskie oraz projekt łazika.

Około godziny 00 00 wszyscy nagle oprzytomnieli i zorientowali się, że jest już dawno po dobranocce i należy się położyć aby przywitać rano nadjeżdżający tabun studentów z rozpromienionymi twarzami pełnymi radości.

Pomijając parę dziwnych odgłosów i odruchów bezwarunkowych jednak całkiem świadomych noc minęła na przyjemnym rozpamiętywaniu bankietu.

Rano zaraz po udanej pobudce udaliśmy się do naszej ulubionej świetlicy, gdzie zostaliśmy uraczeni nietuzinkowym poczęstunkiem oraz dużą dawką wiedzy w postaci referatów uczniów MOA jak i wyżej wspomnianego szanownego Koła Studentów Astronomii Uniwersytetu Jagielońskiego.

Uważam, że takie spotkania są potrzebne i pozwalają rozwijać naszą wiedzę. Dlatego życzę wam uczniowie naszego kochanego MOA jak i studenci abyśmy szczęśliwie dotrwali w zdrowiu i energii do następnego naszego spotkania.

Piotr S.