Pytanie – zagadka dla uczniów MOA!

Oto obraz przedstawiający wschód ziemskiego globu nad powierzchnią Księżyca, filmowany z pokładu japońskiej sondy Kaguya. Pytanie brzmi – jaki jest widomy ruch Ziemi dla obserwatora przebywającego na powierzchni Księżyca, na przykład  na krawędzi krateru Kopernik? Odpowiedzi wraz z uzasadnieniem proszę przysyłać mailem na gsek@moa.edu.pl, trzej pierwsi autorzy poprawnych odpowiedzi  otrzymają po tabliczce czekolady „Studencka”. Wręczenie upominków odbędzie się w trakcie Wojewódzkiego Młodzieżowego Seminarium Astronomiczno-Astronautycznego, w piątek między dziesiątą a trzynastą w sali numer 513 na piątym piętrze budynku Uniwersytetu Pedagogicznego przy ulicy Podchorążych 2.

2 Replies to “Pytanie – zagadka dla uczniów MOA!”

1. ciekawe miejsce odboru nagrody 😉 nie dało się nic bardziej egzotycznego? 😉

@Marta: jeśli mogą, to ja też się piszę! 🙂 szczególnie, że nagroda nie do pogardzenia 🙂