Sesja popularnonaukowa w Bochni

Wczoraj w bocheńskim Liceum spotkaliśmy się z młodszymi klasami oraz z uczniami okolicznych gimnazjów na sesji popularnonaukowej, zorganizowanej pod hasłem „ALE KOSMOS”.  Po otwarciu sesji mgr Janusz Nicewicz, doktorant w Uniwersytecie Jagiellońskim, opowiedział o gwiazdach zmiennych, a w szczególności o swojej pracy nad opracowaniem modelu jednej z nich. Następnie wystąpili zwycięzcy tegorocznego ogólnopolskiego finału konkursu na referat z zakres astronomii i astronautyki. Prowadząca sesję trójka uczniów z I LO zachęciła uczestników sesji do udziału w tym konkursie, przedstawiając jego regulamin. Następnie Mirek Kołodziej z Zespołu Szkół w Niepołomicach opowiedział o swoich perypetiach z obserwacjami gwiazdy zmiennej EX Hydrae, a Sławek Potasz, uczeń I LO w Bochni, przedstawił prezentację na temat wielkich plam słonecznych. Sesję zakończył pokaz slajdów na temat kilku aspektów podróży w przestrzeń pozaziemską.

Sesję zorganizowano we współpracy z Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym im. Kazimierza Kordylewskiego w Niepołomicach.

One Reply to “Sesja popularnonaukowa w Bochni”

1. Hehe, przedostatnie zdjątko wymiata. To po co Pan mikrofon trzymasz;)?