Zadanie rachunkowe dla uczniów MOA

Wczoraj wieczorem nad Lewałdem widać było przelot stacji ISS. Zarejestrowałem go wykonując serię zdjęć przy pomocy aparatu Canon 300 D, wyposażonego w obiektyw typu „rybie oko”, i tak narodziło się zadanie. Należy obliczyć okres obiegu stacji wokół Ziemi wiedząc, że czas ekspozycji wynosi 30 sekund, a przerwa między naświetlaniem kolejnych klatek trwa 8,4 sekundy. Można posłużyć się Stellarium albo też dokładnym drukowanym atlasem nieba, typu” Atlas Millenium” – jest w MOA. Rozwiązanie – nie tylko wynik, ale i rozumowanie doń prowadzące, proszę wysłać na adres gsek@moa.edu.pl. Trzy osoby, które jako pierwsze nadeślą prawidłowe wyniki, zostaną jak zwykle nagrodzone tabliczkami czekolady „Studencka”.