Pierwsze wrażenia;)

W sobotę w obserwatorium w Niepołomicach odbyło się pierwsze „praktyczne” spotkanie z żółtodziobami ze Szkolnego Koła Astronomicznego I LO w Bochni. Nie przybyło zbyt wielu uczestników, ale to nie popsuło nam świetnej zabawy! Oczywiście zostaliśmy oprowadzeni po całym ośrodku, byliśmy w planetarium gdzie pan Grzegorz Sęk uraczył nas kawałkiem naprawdę wspaniałej prezentacji wprowadzającej w tajniki Kosmosu. Odbyliśmy podróż na równik i koło podbiegunowe północne a to wszystko nie ruszając się z foteli! Wrażenia były naprawdę super! W największy zachwyt wprawiło nas chyba to, że na początku widzieliśmy tylko pojedyncze punkty gwiazd, jednak już po chwili nad naszymi głowami było najprawdziwsze nocne niebo pełne gwiazd. Później poszliśmy na zewnątrz, żeby zająć się Słoneczkiem, przy okazji utrwaliliśmy swoją znikomą niestety na razie wiedzę na temat budowy teleskopu, filtrów i całej reszty. Oczywiście nasza wspaniała Gwiazda nas nie zawiodła i mogliśmy oglądać przepiękną tarczę Słońca z idealnie widocznymi protuberancjami i plamami słonecznymi. Szkoda, że nie mogliśmy wykonać zdjęć, bo to wyglądało naprawdę wspaniale!! To chyba tyle o ostatnim spotkaniuJ.

Teraz kilka słów o mnie, bo zapewne nikt z Was mnie nie zna;). Nazywają mnie Dorota, astronomią interesuje się od bardzo dawna, ale tak na poważnie dopiero od roku. Na razie nie wiem zbyt wiele, ale nie można powiedzieć, że nie wiem nic. Co jakiś czas będę Wam podsyłała jakieś krótkie (z ich „krótkością” może być czasem problem, więc od razu ostrzegam;p) relacje ze spotkań naszego koła i oczywiście z wycieczek i obserwacji. Mam nadzieję, że moje domowe obserwacje też będą na tyle interesujące, że będę się mogła  nimi z Wami podzielić;).

Dorota;)