Na fotografii, wykonanej w nocy z 19 na 20 kwietnia przy pomocy teleskopu Slooh działającego w miejscowości La Dehesa w Chile, udało się wyodrębnić obrazy pięciu księżyców Saturna, których charakterystyki przedstawiam poniżej.
Tytan – największy księżyc w Układzie Słonecznym, nazwę swą bierze od określenia rodu zbuntowanych synów i córek Uranosa i Gai. Odkrył go Christiaan Huygens, ten od dokładnych zegarów wahadłowych. Niedawno postawiono hipotezę, że znaczna część globu Tytana wypełnia ciekły metan. Wskazuje na to nietypowy moment bezwładności, charakterystyczny dla ciała składającego się w sporej części z cieczy. Obiega Saturna raz na 16 dni.
Dione – była matką Afrodyty, użyczyła swojego imienia lodowemu księżycowi odkrytemu przez Cassiniego, który, tak jak ziemski Księżyc, zsynchronizował swój ruch wirowy z ruchem obrotowym wokół planety. Ten potrzebuje tylko 2.7 dnia na wykonanie pełnego okrążenia.
Tetyda – siostra Okeanosa, od jej imienia pochodzi nazwa lodowego księżyca, który niegdyś był w stanie płynnym, o czym świadczy jego mocno popękana powierzchnia. Okrąża Saturna w czasie krótszym niż 2 dni.
Rea to siostra Tytana, a jednocześnie drugi co do wielkości księżyc Saturna, posiadający rzadką atmosferę ze śladami obecności tlenu (ewenement). Potrzebuje 4.5 dnia na wykonanie pełnego obiegu.
Japet to jeden z tytanów, a także nazwa trzeciego co do wielkości, a także najodleglejszego spośród dużych satelitów, księżyca Saturna. Charakteryzuje go dziwne zróżnicowanie albedo przedniej i tylnej półkuli (ten księżyc także został wyhamowany w swoim ruchu wirowym przez siły pływowe). Potrzebuje on aż 79 dni, aby okrążyć macierzystą planetę.