EarthKAM i uczniowie – warsztaty dla nauczycieli

W sobotę i niedzielę 27 i 28 kwietnia br będziemy w MOA kolejny raz szkolić się w używaniu zdjęć satelitarnych z projektu Sally Ride EarthKAM @ Space Camp do badania naszej Ziemi. Oto lista zagadnień, jakie będą w polu naszego zainteresowania:

a) Zasady projektowania zdjęć przez uczniów
b) Opracowanie zdjęć archiwalnych – rozpoznawanie pokrycia terenu oraz obiektów antropogennych
c) Wykrywanie zmian w wybranych obszarach
d) Określanie skali i kierunków świata, wykonywanie prostych pomiarów z wykorzystaniem metod geometrycznych
e) Osadzenie badanych obszarów w realiach historii i kultury z nawiązaniem do podstaw programowych przedmiotów szkolnych
e) Opisywanie zdjęć z użyciem programów FastStone oraz GIMP
f) Wykonanie plakatów oraz wpisów internetowych zawierających podsumowanie rezultatów ze szczegółowym ich opisaniem.

Jak zwykle sięgniemy do naszych archiwów, aby doskonalić umiejętności i szlifować biegłość w posługiwaniu się narzędziami internetowymi.

Korzystne będzie wcześniejsze utworzenie bezpłatnego konta na stronie https://www.earthkam.org/, co przyda się w późniejszej praktyce szkolnej. No i będzie jeszcze niespodzianka, ale o tym w ostatniej chwili.

Zapisy wyłącznie przez stronę Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, co gwarantuje otrzymanie stosownego certyfikatu. Liczba miejsc ograniczona.