Jedenasta Letnia Szkoła Polskiego Oddziału Europejskiego Stowarzyszenia do spraw Edukacji Astronomicznej (EAAE)

W tym roku organizujemy naszą tradycyjną Letnią Szkołę w nowym kompleksie budynków Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Termin Szkoły to dni od czwartku 1 do środy 7 lipca 2021 roku. Jeżeli zostaną utrzymane obowiązujące ograniczenia sanitarno – epidemiologiczne,  będziemy mogli w naszym Ośrodku Szkoleniowo-Konferencyjnym przyjąć bezpłatnie 24 osoby, wyżywienie należy zapewnić we własnym zakresie. Do dyspozycji gości będą dwie duże lodówki oraz kuchnie elektryczne i kuchenka mikrofalowa w jadalni. W razie większej liczby chętnych możliwe jest rotacyjne prowadzenie naszych działań, decyzje zapadną zapewne w połowie czerwca. Jeżeli tylko obostrzenia zostaną złagodzone, udostępnimy z ochotą kolejne 24 miejsca. Wstępnie możemy zapowiedzieć jak zwykle sporo zajęć praktycznych, związanych z obserwacjami nieba dziennego i nocnego, a także nowość – specjalistyczne wykłady, dotyczące interpretacji satelitarnych zdjęć powierzchni Ziemi. Uczestnicy będą mogli korzystać prócz sali seminaryjnej także z pomieszczeń specjalistycznych, jak  pracownia chemiczna z dygestorium i sala nagrań z zielonym ekranem. Oczywiście w gotowości będą także  teleskopy na tarasie obserwacyjnym oraz w wieży pod obrotową kopułą. Zapowiada się także  misja stratosferyczna, przygotowana przez kolegów – radioamatorów.
Zgłoszenia przyjmujemy na zasadzie pierwszeństwa, odpowiedni formularz jest dostępny tu.

Organizatorzy:

Ludwik Lehman, II LO w Głogowie