Kolejna zagadka dla uczniów MOA

Jak nazywa się krater księżycowy, zaznaczony na tej fotografii, wykonanej teleskopem w opolskiej galerii Solaris? Odpowiedzi proszę słać jak zwykle na adres gsek@moa.edu.pl, pierwsze trzy prawidłowe zostaną nagrodzone tabliczkami czekolady „Studencka” z nowego nadania. Odpowiedzi studentów niestety nie będą brane pod uwagę.

3 Replies to “Kolejna zagadka dla uczniów MOA”

1. Są już trzy prawidłowe odpowiedzi – to jest krater Eratostenes, nazwę swą biorący od filozofa greckiego, który pierwszy zmierzył się z problemem „otyłości Ziemi” (patent DL). Czekolady otrzymują Mirek K., Krzysztof S. oraz Agata Sz., w takiej bowiem kolejności wpłynęły prawidłowe odpowiedzi. Nagrody pocieszenia dostaną Asia oraz Magda P., były bowiem blisko prawdy – niecałe 200 kilometrów.

2. Fakt, można pomylić z Kopernikiem( na zdjęciu wynurza się z mroku). Ja osobiście kierowałem się po „sznurku” Apenin i dotarłem właśnie do Eratostenesa. 200 km to na Księżycu chyba dosłownie rzut beretem.

3. Dokładnie Mirek! właśnie z Kopernikiem go pomyliłam. No ale cóż… lizak to też fajna nagroda, co prawda to nie to samo, co „Studencka”, ale zawsze coś… 😀 Następnym razem się uda.