Następna zagadka dla uczniów MOA

Dziś rano kosmiczny śmieć zepsuł mi zdjęcie gromady kulistej M5, jakie wykonywałem przy pomocy teleskopu Slooh, umieszczonego w Chile. W akcie rewanżu postanowiłem go zidentyfikować, zatem stawiam pytanie, jak nazywał się obiekt, który zostawił na załączonym zdjęciu ten wyraźny ślad. Naświetlanie trwało od godziny 9.48 do godziny 9.53 UT dnia 3 kwietnia br w chilijskim obserwatorium w miejscowości La Dehesa, współrzędne teleskopu to szerokość geograficzna 33°21′8.24″S oraz długość geograficzna 70°31′0.25″W. Przy rozwiązywaniu zadania można się posłużyć danymi ze strony heavens-above.com, bądź też jakiejkolwiek innej, umożliwiającej śledzenie satelitów. Odpowiedzi proszę przysyłać na adres gsek@moa.edu.pl, autorzy pierwszych trzech poprawnych odpowiedzi otrzymają po tabliczce czekolady „Studencka”.

Wpis ten dedykuję Monice P., kryptonim „Orientacja”, która w tym roku za referat poświęcony kosmicznym śmieciom zdobyła  na OMSA w Grudziądzu dziewiąte miejsce, a wcześniej na małopolskim WMSA zajęła miejsce drugie.