Panie Grzegorzu – coś dla Pana :)

Uczestnik zajęć koła astronomicznego, uczeń krakowskiego liceum, Maciek Żurowski w ramach zadania z przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości” przygotował list motywacyjny związany z pracą w naszym Obserwatorium. To mało! Aplikacja Maćka dotyczy pracy przy wystawie, której był Pan pomysłodawcą. Fajne to!

A jeśli ten wpis trafi przed oczy naszego szefa to – gdy oraz jeśli – przyjdzie odpowiedni czas – ręczę za Maćka! 🙂

Poniżej treść listu, oczywiście za zgodą aspiranta 🙂

Szanowny Pan
Dominik Pasternak
Dyrektor Młodzieżowego Obserwatorium
Astronomicznego w Niepołomicach

Szanowny Panie,
Odpowiadając na ogłoszenie zamieszczone przez Państwa na stronie internetowej moa.edu.pl w dniu 01.09.2018 r. chciałbym zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko przewodnika po wystawie „Wszystkie kolory żywej Ziemi”.

Jestem ambitnym uczniem liceum w klasie o profilu matematyczno – biologiczno – chemicznym. Aktywnie uczestniczę także w teatrze szkolnym oraz kole astronomicznym (tworzenie prezentacji, filmów edukacyjnych). Ciągle poszerzam swoją wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych i doświadczalnych oraz pomagam innym uczniom w zakresie tych przedmiotów. Podnoszę także swoje kompetencje językowe uczęszczając na kursy języka niemieckiego i francuskiego.

Nie mam doświadczenia zawodowego jako przewodnik, jednakże uczestnictwo w kole astronomicznym nauczyło mnie przygotowywania i spójnego prezentowania informacji na dany temat, natomiast pomoc innym uczniom pomogła mi w zdobyciu doświadczenia w nauczaniu.

Moją pasją są języki obce, nauka, w tym astronomia. Posiadam także dużą wiedzę dotyczącą wystawy, gdyż brałem udział w projekcie EarthKam. Chciałbym podjąć pracę w instytucji, która pozwoli mi na dalszy samorozwój.

Wiem, że MOA współorganizuje od kilku lat Małopolską Noc Naukowców, która odbywa się w ostatni piątek września, czyli za kilka tygodni. Sam też uczestniczyłem w tym wydarzeniu i uważam że jest to wspaniała inicjatywa. Mam także kilka pomysłów jak można byłoby rozszerzyć warsztaty biologiczne i chemiczne tego wydarzenia, które mógłbym współprowadzić.

Jestem osobą konsekwentną i wytrwałą. Z łatwością przekazuję wiedzę innym. Mógłbym także oprowadzać zagranicznych odwiedzających w języku angielskim. Mogę Państwa zapewnić, że moja pasja do nauki i zapał do pracy sprawią że będą Państwo zadowoleni z zatrudnienia mnie w swojej instytucji. Postaram się zrobić wszystko, aby sprostać stawianym wymaganiom i zadaniom.

Byłbym wdzięczny za możliwość spotkania. Z wielką radością zaprezentowałbym dodatkowe osiągnięcia, o których jeszcze nie wspomniałem. Chciałbym pokazać, jak moje doświadczenia pomogłyby mi osiągnąć sukces w Państwa instytucji.

Z poważaniem,
Maciej Żurowski