We czwartek wieczorem rozpoczęły się zajęcia na Warsztatach obserwacji obiektów Układu Słonecznego. Tak jak przystało, na pierwszy ogień poszedł Księżyc. Szereg zdjęć, wykonanych przy użyciu kamerki ZWO ASI178MM, umieszczonej w ognisku teleskopu Meade LX200, zostało złożonych w obraz wynikowy, opracowany i opisane przez uczestników. Najbardziej znanym eponimem wśród wskazanych kraterów jest astronom i matematyk Georg Purbach, nauczyciel Regiomontanusa.
W piątek, 15 października pracowaliśmy na tarasie obserwacyjnym, poznając tajniki operowania lunetami i teleskopami na różnych rodzajach statywów i montaży.
Kilkanaście minut względnie dobrej pogody pozwoliło na obserwacje Słońca przy pomocy różnych metod, w tym na wykonanie rejestracji okolicy obszaru aktywnego 2882 przy pomocy teleskopu H-alfa Lunt100. Odbiornikiem była kamerka ZWO ASI178MM.
Udało się także sfotografować sporą protuberancję – jej wielkość dobrze obrazuje umieszczona na zdjęciu sylwetka naszej planety w odpowiedniej skali.
Popołudnie i wieczór, bardzo pracowite, poświęcone były na zwiedzanie pracowni obserwatorium, opracowywanie zdjęć, a także na wypatrywaniu, czy widać coś na niebie. Jednak tym razem aura nie dopisała, zatem mogliśmy poświęcić czas na układanie puzli – tych magnetycznych i tych na stronie MOA.