Jedenasta Letnia Szkoła Polskiego Oddziału Europejskiego Stowarzyszenia do spraw Edukacji Astronomicznej (EAAE) – nowe wieści

Z pewną dozą zawodu informuję, że z powodu niedotrzymania kolejnych terminów przez ekipy wyposażające nowy budynek MOA w Niepołomicach, nasza Letnia Szkoła została przeniesiona do Stuposian. Zajęcia będą się odbywały na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, gdzie też będzie zakwaterowana większość uczestników. Na miejscu będzie pełne wyposażenie obserwacyjne – teleskopy i lunety zarówno te słoneczne, jak i przeznaczone do nocnych obserwacji, no i będzie to bieszczadzkie rozgwieżdżone niebo.Zostało już niewiele wolnych miejsc, zatem chętni proszeni są o zgłaszanie się mailem  na adres gsek@moa.edu.pl albo też telefonicznie na numer Grzegorza Sęka 608-431-106. Pełny komunikat znajduje się na stronie Obserwatorium Astronomicznego przy II Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie. Mamy nadzieję na pożyteczne spotkanie, owocne obserwacje dzienne i nocne no i na to, czego brak tak nam doskwierał przez ponad rok – rozmowy i dyskusje twarzą w twarz w przyjaznym otoczeniu.