Zapowiadamy dwunastą Letnią Szkołę EAAE

Powracamy w tym roku do Orla, gdzie już mieliśmy okazję trzykrotnie doskonalić nasze umiejętności dydaktyczne i obserwacyjne. Przypominam, że pierwsza Szkoła Letnia odbyła się w Niepołomicach w roku 2011. Tym razem spotkamy się we środę 29 czerwca, aby pozostać w dobrym towarzystwie do środy 6 lipca br. Komunikat oficjalny znajduje się na stronie obserwatorium w Głogowie, tam też znajdziecie link do formularza zgłoszeniowego. Czeka nas pełny tydzień wykładów, ćwiczeń i wycieczek po wspaniałym terenie Gór Izerskich, zatem spieszcie się ze zgłoszeniami. Być może tym razem uda się zrealizować zamierzenie, polegające na wjechaniu wieczorem kolejką gondolową ze Świeradowa Zdroju na Stóg Izerski, aby nocne godziny wykorzystać do fotografowania nieba z wieży widokowej na Smrku, znajdującego się już na terenie Czech. Powrót nastąpi tą samą drogą następnego dnia, zatem będzie to nie wycieczka, ale prawdziwa wyprawa. Posiadaczy sprzętu obserwacyjnego i fotograficznego zachęcam do zabrania go ze sobą, okazji do użycia będzie mnóstwo.

Tak wygląda otoczenie schroniska Orle w Górach Izerskich